Simon Levelt

Organik Filtre Kahve Peru 250 gr

Fiyat
:
94,95 TL
Havale ile
:
94,00 TL
Paylaş:
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Kahve tutkunlarının vazgeçemeyeceği bir lezzet: Simon Lévelt Cafe Tunki

  Bu paketteki kahvemiz, Peru’da Tambopata vadisinde 1400 ile 1800 metre yüksekliğinde Cecovasa Kooperatifi’nde bir araya gelen çiftçiler tarafından yetiştirilir. Çiftçilerimiz bu kahveye doğal koruma altına alınmış bu bölgede yaşayan Tunki kuşunun adını veriyorlar.

  Kahve tarlaları Peru Amazonlarının kendine has biyolojik çeşitliliği içinde yer alıyor. Kahve çekirdekleri yetişirken bulundukları bölgedeki mahsullerin kokusunu ve tadını bünyesinde toplar. İçerken bu farklı lezzetleri damağınızda hissedebilirsiniz.

  Aynı zamanda Simon Levelt kahvelerimiz Türkiye'nin ilk ve tek Premium Organik Kahve'sidir.

  Avrupa'da ve dünyada kahve kalite kriterlerini belirleyen SCAA Coffee Beans Classification SCAA (Specialty Grade Green Coffee) kahve çekirdeği klasifikasyonuna göre kahveye Premium denilebilmesi için ürün, 300gr'da en fazla 8 adet kusur (kırık, çizik, çatlak vb.) içermelidir. Simon Levelt'in ürünleri bu koşulu sağladığı için Premium olarak isimlendirilmektedir.

  Cafe Tunki, damakta kakao ve ferahlatıcı kırmızı meyvelerin lezzetini andıran dengeli, yumuşak ve dolgun bir tat bırakır. 

  Simon Lévelt Peru Organik kahvemizin sertlik derecesi: Sert

  Simon Lévelt Peru kahvemizi filtre kahve makinasında ve french press bardakta yapabilirsiniz.

  Adil Ticaret ( Fair Trade) gelişmekte olan ülkelerdeki üreticilere yardım etmeyi ve sürdürülebilirliği teşvik etmeyi amaçlayan sosyal bir harekettir. Adil Ticaret, Simon Lévelt öncülüğünde başlatılmıştır.

  2014 yılı itibariyle Simon Lévelt, kahve çekirdeklerini çiftçinin direkt kendisinden almaktadır. Kahve paketlerinin üzerinde almış olduğu üreticinin bilgisine yer vermektedir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.